V případě zájmu o velkoobchodní ceny nás neváhejte kontaktovat.

Vaše dotazy

Z čeho jsou květiny vyrobené? Mohu ji sníst celou tak, jak je?

Květina se nejí celá, bonbony jsou samozřejmě obalené, aby to bylo hygienické a na bonbony se dalo sahat. Jedlý je pouze vnitřek květin, který tvoří tradiční italské bonbony (confetti) obsahující kvalitní belgickou čokoládu nebo sicilské mandle z Avoly (nejsladší a nejšťavnatější mandle na světě). Čokoláda nebo mandle je pak obalená cukrovou polevou s kapkou vanilky, bonbony jsou na povrchu bílé, tj. neobsahují žádná přidaná barviva. Barvy jsou dané barevnými celofány nebo tylem, do čehož jsou jednotlivé bonbony balené. Poté jsou bonbony dohromady svázané pomocí nití, drátků a květinářské pásky a dozdobeny stuhami síťovinkou, dalšími drátky apod. Díky celofánům a tylu jsou kytky chráněny a dá se na ně sahat. Listy jsou umělé, z krepáku nebo látky doplněné drátkem.

Jak dlouho květiny vydrží?

Díky tomu, že je čokoláda obalená cukrovou polevou a ještě celofánem/tylem, tak je chráněna před vnějšími vlivy a vydrží 2 roky (na všech květinách je cedulka s minimální trvanlivostí). Můžete je tedy mít třeba rok doma jako dekoraci a pak je teprve sníst :-) Užijete si pak dostatečně obě hlavní přednosti květin – vzhled i chuť.

Nerozteče se mi květina (třeba na svatbě), když bude horko?

Ze stejných důvodů jaké jsou popsány výše (bonbony jsou obalené cukrovou krustou a ještě celofánem/tylem) se květiny neroztékají ani ve vyšších letních teplotách - vydrží teploty cca do 32 stupňů.

Nemohu květinu nějak poškodit? Bojím se jí strčit do tašky...

Květina je vcelku dost odolná, spojená drátky, takže se okvětní lístky dají snadno ohýbat tam a zpět a neulomí se. Květina vydrží i pád z menší výšky, takže se nebojte poškození v kabelce. Dávejte si pozor pouze na vyndavání a vytahování za květ – to je asi nejcitlivětší místo, kde se vám může květina rozpadnout a zůstane Vám v ruce jen květ z bonbonů... čímž se dostáváme k rozbalování....

Jak se dostanu k bonbonům?

Jak je napsáno výše, je možné nejdříve vytáhnout celý květ a postupně rozbalovat jednotlivé bonbony nebo si vytáhnout třeba jen jeden okvětní lístek, pokud si nechcete rovnou pochutnat na celé květince. Připravujeme pro Vás video, kde bude vidět, jak se dá bonbon rozbalit.

Jaký je původ květin?

Všechny květiny jsou vázané ručně v italském městečku Sulmona (cca 100 km východně od Říma). Vyrábí se s pomocí tradičních uměleckých technik již téměř 250 let - letopočet 1783 je jako důkaz i součástí loga Confetti Pelino. Od té doby se ve firmě vystřídalo už několik generací Pelinů a dodnes firmu řídí nositelé tohoto jména. Květiny byly mnohokrát darovány významným italským i světovým osobnostem, včetně samotného papeže. Britská královská rodina je měla na všech významných královských svatbách od prince Charlese s Dianou, před prince Williama s Kate až po nedávnou svatbu prince Harryho s Meghan.

Je možné květinu přizpůsobit vzhledem nebo barevně?

Ano, je to možné, pokud budou úpravy objednány dostatečně dopředu – tj. Min. 4 - 6 týdnů, záleží na konkrétním množství (vše se vyrábí v Itálii a pak dováží do ČR).

Je pravda, že jsou květiny vhodné i pro vegany a celiaky?

Bonbony v květinách neobsahují žádné živočišné tuky, mléko, ani lepek, takže jsou vhodné i pro vegany a lidi s bezlepkovou dietou. Pouze některé typy samostatných bonbonů obsahují navíc bílou či mléčnou čokoládu a tím pádem i mléko.

Máte někde kamennou prodejnu?

Vlastní kamennou prodejnu bohužel zatím nemáme, ale květiny si lze po domluvě prohlédnout ve skladu na Praze 10 - v Uhříněvsi (také místo pro osobní odběr). Vybrané květiny můžete také nalézt na prodejnách Giftisimo či v jiných menších obchůdkách po celé republice (jejich seznam připravujeme). 

 

Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku? Napište nám na mail info@cokoladovekvetiny.cz nebo volejte na tel. 732 70 53 70 (Jana Beranová).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.